جاذبه‌های گردشگریمحور شیراز - بوشهر

جاذبه های گردشگری

روستای چهل چشمه

دشت ارژن شیراز

دشت ارژن شیراز یکی از زیباترین دشت‌های ایران است که در دامنه‌های زاگرس جنوبی واقع شده است. این دشت که یکی از قدیمی‌ترین تفرجگاه‌های استان فارس و شیراز به شمار می‌رود، بسیار محبوب و پرطرفدار است. مساحت دشت ارژن ۹۰ کیلومتر مربع بوده و دارای محیطی سرسبز و بی نظیر است و از آب و هوایی دلپذیر برخوردار می‌باشد. شاهان هخامنشی منطقه ارژن را به عنوان تفرجگاه و شکارگاه انتخاب نمودند و داستان‌های کهن از اهمیت این دشت در طول تاریخ سخن گفته‌اند.

آبشار چرونیز

یکی دیگر از جاهای دیدنی دشت ارژن آبشار با عظمت چرونیز است. این آبشار که با نام آبشار ارژن نیز شناخته می‌شود، ادامه رود دالکی است که از دامنه‌های جنوبی ارژن سرچشمه گرفته است. تماشای ریزش آب از صخره‌ای بزرگ و مرتفع می‌تواند خاطره‌ای به یاد ماندنی از سفر به شیراز و دشت ارژن برای شما رقم بزند.

تالاب پریشان

دریاچه یا تالاب پریشان از شناخته شده ترین تالاب های استان فارس است که در منطقه دشت ارژن قرار دارد. این تالاب که در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی کازرون واقع شده است، به خاطر چشمه های متعدد و همچنین بارش های مختلف در طول سال به وجود آمده است و با توجه به میزان بارش ها حجم آب آن متغیر می باشد

شهر باستانی بیشاپور

از دیگر جاهای دیدنی نزدیک دشت ارزن می توان شهر باستانی بیشاپور را نام برد. این مکان تاریخی که در ۱۹ کیلومتری شمال غرب کازرون و در کنار دره چوگان قرار دارد، متعلق به دوران ساسانیان است.

غار شاپور

یکی از خاص ترین جاهای دیدنی نزدیک دشت ارژن غار تاریخی شاپور است که علاوه بر ارزش طبیعی از ارزش و جایگاه تاریخی مهمی نیز برخوردار است

تنگه ابوالحیات

امام زاده احمد دالکی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا