اخباروضعیت‌ راه‌های کشور

آزاد راه لامرد – پارسیان در بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد.

علیرغم اهمیت زایدالوصف این پروژه، با کمال تاسف شاهد تعطیلی این محور طی سالیان اخیر بودیم. این آزادراه حلقه اتصال مناطق ویژه اقتصادی به جنوب کشور و کریدور ارتباطی جنوب غرب به مرکز به شمار می‌رود.

نماینده مردم لامرد و مهر از تصویب پروژه آزادراه لامرد-پارسیان در بودجه امسال خبر داد. سید موسی موسوی بیان کرد: علیرغم اهمیت زایدالوصف این پروژه، با کمال تاسف شاهد تعطیلی این محور طی سالیان اخیر بودیم. این آزادراه حلقه اتصال مناطق ویژه اقتصادی به جنوب کشور و کریدور ارتباطی جنوب غرب به مرکز به شمار می‌رود.

وی افزود: در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیشنهاد اضافه شدن این محور استراتژیک به پیوست شماره یک بودجه و اخذ کد ردیف اختصاصی را به کمیسیون عمران و کمیسیون تلفیق ارائه دادم که خوشبختانه با پیگیری‌های متعدد این مهم به تصویب مجلس رسید و اکنون این پروژه با چندین میلیارد تومان اعتبار در بودجه ۱۴۰۰ درج شده است. جهت از سرگیری آزادراه نیازمند سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی هستیم که در این راستا تلاش‌های زیادی داشته و به پیشرفت‌های خوبی هم رسیدیم، اما تغییرات مدیریتی سبب شد کار به تعویق بیفتد.

رئیس سابق مجمع نمایندگان فارس در مجلس با بیان اینکه اگر با تغییرات مدیریتی مواجه نمی‌شدیم تاکنون این پروژه را آغاز کرده بودیم، بیان داشت: به‌ عنوان نمونه پس از چندین ‌ماه پیگیری، در نهایت ایمیدرو جهت مشارکت ۵۰ درصدی در این پروژه اعلام آمادگی کرد، اما قبل از آنکه تفاهم‌نامه نهایی به امضا برسد وزیر صنعت مهندس جعفری را به‌عنوان مدیرعامل جدید ایمیدرو منصوب کرد.

وی با بیان اینکه در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء هم همین اتفاق تکرار شد، افزود: پس از برگزاری جلساتی در قرارگاه و توافق صورت‌گرفته با دکتر محمد، فرمانده قرارگاه طی نامه مکتوب به وزارت راه آمادگی خود را جهت مشارکت ۲۰ درصدی در این پروژه اعلام کرد، اما درست قبل از امضای تفاهم‌نامه نهایی، دکتر محمد به دلیل حضور در انتخابات از مسئولیت خود کناره‌گیری کرد.

موسوی با بیان اینکه این تغییرات مدیریتی سبب از دست رفتن زمان شد و به‌ ناچار مجبور شدیم همان مسیر را مجدداً طی کنیم، افزود: طی ۱۰ ماهی که از شروع به کار مجلس می‌گذرد، ۱۰ جلسه با مدیرعامل سابق و فعلی ایمیدرو داشته‌ایم و با رایزنی‌های صورت‌گرفته با مسئولین جدید ایمیدرو و قرارگاه خاتم، ابهامات برطرف شده و با همراهی قابل تقدیر مهندس جعفری و مدیران قرارگاه، به زودی این تفاهم‌نامه به امضاء نهایی خواهد رسید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه امیدواریم پس از چندین‌ سال توقف، این محور استراتژیک جان تازه‌ای بگیرد، خاطرنشان کرد: با تصویب آزادراه لامرد-پارسیان در بودجه ۱۴۰۰، اکنون وزارت راه هم به‌طور رسمی در این پروژه مشارکت خواهد کرد که این موضوع سبب دلگرمی سایر سرمایه‌گذاران می‌شود.

پروژه آزادراه لامرد-پارسیان با طول تقریبی ۴۸ کیلومتر و برآورد اولیه ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار، مسیر دسترسی استان فارس به دریا و حلقه اتصال مناطق ویژه اقتصادی پارسیان و لامرد به شمار می‌رود.

منبع: خبرگزاری فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا