اخبارگزارشات ماهیانهوضعیت‌ راه‌های کشور

تردد اردیبهشت 1402 با افزایش 7 درصدی

تردد اردیبهشت ۱۴۰2

ه گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بر اساس اطلاعات سامانه‌های هوشمند مرکز مدیریت راه‌های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک در اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به اردیبهشت‌ماه سال گذشته نیز هفت درصد افزایش داشت که نشان دهنده افزایش سفرها در سال جاری نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته است.


این گزارش می‌افزاید: متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک نسبت به فروردین‌ماه امسال، چهار درصد کاهش داشت که نشان دهنده کاهش سفرها در ماه جاری نسبت به ماه گذشته به دلیل تعطیلات نوروز است.


بر اساس این گزارش بیشترین تردد بین استانی وسایل نقلیه در تاریخ سوم اردیبهشت ماه با دو میلیون و ۹۸۱ هزار و ۹۴۰ وسیله نقلیه همزمان با موج بازگشت سفرهای عید فطر و کمترین تردد نیز در تاریخ ۳۱ اردیبهشت‌ماه با یک میلیون و ۹۲۸هزار و ۵۱۴ وسیله نقلیه توسط مرکز مدیریت راه‌های کشور ثبت شد.


بر اساس گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور بیشترین افزایش تردد بین استانی وسایل نقلیه مربوط به استان‌های بوشهر با ۳۹ درصد، کهگیلویه و بویراحمد با ۳۶ درصد و ایلام با ۳۲ درصد، همچنین بیشترین کاهش تردد مربوط به استان‌های لرستان، مازندران و کردستان به ترتیب با ۱۱، چهار و یک درصد بوده است.

بازنشر این مطلب، ضمن درج منبع (۱۴۱، مركز مدیریت راه های کشور) بلامانع است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا