اخبار

بهره برداری آزادراه خرم آباد به اراک در سال ۱۴۰۰

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه خرم‌آباد به اراک بخشی از کریدور آزادراهی کشور از بندر امام خمینی تا تهران است.

خیرالله خادمی در بازدید از مراحل ساخت قطعه اول آزادراه خرم‌آباد به اراک که یکم اردیبهشت‌ ماه صورت گرفت، با بیان اینکه آزادراه خرم‌آباد – اراک اولین پروژه آزادراهی کشور است که در سال ۱۴۰۰ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، اظهار کرد: این پروژه از خرم‌آباد تا بروجرد و اراک امتداد دارد که طول آن ۱۳۴ کیلومتر بوده و در مرحله اول حد فاصل خرم‌آباد به بروجرد به طول ۶۷ کیلومتر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: این پروژه یکی از بخش‌های ناپیوسته کریدور آزادراهی مهم کشور است که قسمتی از مسیر آزادراهی بندر امام خمینی تا تهران را شامل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه حدود ۹۰ درصد است، افزود: اعتبار این پروژه از طریق منابع مشترک دولت و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) که سرمایه‌گذار آزادراه است، تأمین‌ شده است.

خادمی خاطرنشان کرد: این پروژه به‌ صورت شش خطه و آزادراهی طراحی شده که می‌تواند در بحث ایمنی و افزایش ظرفیت حمل‌ونقل در این محور بسیار اثرگذار باشد و در کاهش تصادفات و افزایش سرمایه‌گذاری نقش مهمی ایفا کند.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه فاصله زمانی لرستان تا استان تهران به چهار ساعت تقلیل می‌یابد و با کاهش زمان تردد در این محور، قابل رقابت با سفرهای هوایی خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: آزادراه خرم‌آباد – بروجرد – اراک فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و توسعه استان است و بهره‌برداری از آن شکوفایی لرستان را در پی خواهد داشت.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا